yahoo.combaidu.comgoogle.comaolamazon.com Akcje organizowane przez samorząd | Samorząd ZSO6

Akcje organizowane przez samorząd

Akcje organizowane przez samorząd

Wieczór grozy

Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu.
~Mark Twain

W jeden wieczór w roku aula VILO zamienia się w salę kinową i wypełniona jest po brzegi świadkami strasznych scen z najlepszych i najbardziej przerażających horrorów światowej kinematografii. Zapach popcornu unoszący się w powietrzu, przerażające stroje przybyłych uczniów, a także specjalny wystój zapewniają w połączeniu niepowtarzalny klimat, do którego co roku chętnie się wraca. Filmy kończą się w późnych godzinach wieczornych, zahaczających praktycznie o nocne, dlatego też dodatkową atrakcją może być powrót do domu po seansie złożonym z pełnych grozy i wywołujących krzyk scen.

Góra grosza

Pieniądzom trzeba rozkazywać, a nie służyć im.
~Seneka Młodszy

Mówią, że to, co z siebie dajemy, do nas wraca. Może najlepszym przykładem na potwierdzenie tej sentencji jest fakt, że w 2013 roku zajęliśmy pierwsze miejsce w województwie pod względem wartości zebranych pieniędzy, które organizatorzy „Góry grosza” przekazali na dzieci mieszkające w domu dziecka. Otrzymaliśmy za to w nagrodę w postaci dwóch tysięcy złotych i niesamowitą satysfakcję. Pieniądze zbieramy jednak od wielu lat bezinteresownie, wiedząc, jak ważna jest pomoc dla drugiego człowieka. Z tej okazji rokrocznie na scenie naszej auli pojawiają się rozmaite zespoły – te znane doskonale w całej Bydgoszczy czy też te, w których w skład wchodzą uczniowie naszej szkoły dopiero pojawiający się w świecie muzyki, ale posiadający niezaprzeczalny talent. Tego samego dnia ma miejsce loteria fantowa z nagrodami otrzymanymi od naszych nauczycieli (można wówczas zdobyć między innymi dodatkowe nieprzygotowania z przeróżnych przedmiotów, podniesienie oceny z najbliższego sprawdzianu czy nagrody rzeczowe) oraz sprzedaż przepysznych ciast. Cały dochód z tego dnia przeznaczony jest na potrzebujące dzieci.

Koncert charytatywny

Nie można wszystkim pomóc, powiada małoduszny, i nie pomaga nikomu.
~Marie von Ebner-Eschenbach

Z początku organizowaliśmy koncert z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wspierając ową akcję wszelkimi zbiórkami na terenie VILO i dochodem z biletów. W zeszłym roku postanowiliśmy pomóc koleżance ze szkoły, Emilii, i to w myśl przeznaczenia środków na jej operację została przeprowadzona wielka licytacja fantów pozyskanych głównie od naszych nauczycieli. Wśród nich znalazły się takie nagrody jak piłka siatkowa Mikasy podpisana przez zawodników bydgoskiego Transferu i przekazana przez profesor Warczak czy konkurs kuratoryjny z biologii wypełniony przez profesora Olejniczaka. Licytacja była przeplatana występami przeróżnych zespołów i pary tanecznej. Chcielibyśmy zrezygnować z idei wspierania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i zacząć pomagać w jej miejsce konkretnym osobom z Bydgoszczy lub województwa kujawsko-pomorskiego, które potrzebują pieniędzy na wszelakie operacje, rehabilitacje czy inne formy leczenia. Pozostanie jednak pomysł organizowania takiej pomocy w formie koncertu i licytacji fantów. Chcielibyśmy wejść przy tej okazji we współpracę z innymi samorządami bydgoskich szkół, bo jak to mówią… W kupie siła.

Walentynki

O miłości wiemy niewiele. Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka jest słodka i ma kształt.
Spróbuj zdefiniować kształt gruszki.
~Andrzej Sapkowski

Jako że, oprócz naszej miłości do książek i do nauki, wbrew wszelkim pozorom, uczniowie naszej szkoły potrafią obdarzać szczególnym uczuciem również innych ludzi, organizujemy w VILO walentynki. W ten jeden szczególny dzień działa prężnie poczta, w której zainteresowani mogą wysyłać nie tylko listy i wiersze, ale i upominki czy kwiaty. Na długiej przerwie odbywa się speed dating – niepowtarzalna okazja, aby znaleźć sobie drugą połówkę wśród osób uczęszczających do naszej szkoły. Odbywająca się w auli „Randka w ciemno”, do której angażujemy grono pedagogiczne, to zabawa pełna śmiechu i integracji – nie tylko pomiędzy uczniami!

Dzień Kobiet

Nie ma kobiet niezrozumiałych, są tylko mężczyźni niedomyślni.
~ Magdalena Samozwaniec

Bo kobiety to się powinno doceniać (i wcale autorem tego opisu nie jest kobieta)! Tym bardziej, że płeć ta, popularnie nazywana piękną, stanowi mniejszość w naszej szkole. W organizację dnia kobiet zaangażowana jest głównie męska część samorządu, której kreatywność w wymyślaniu rozrywek odbywających się co roku na auli nie zna granic. Jednym z ich pomysłów były wybory na perfekcyjnego pana domu, a w nich konkurencje takie jak dobieranie skarpetek do pary z wielkiej puli tego rodzaju bielizny czy obieranie ziemniaków. Po oglądaniu ich poczynań można dojść do wniosku, że perfekcję w prowadzeniu domu powinniśmy pozostawić kobietom, aczkolwiek… za widoczne poświęcenia, staranie się i doskonałe rozbawianie publiczności każdy z biorących udział powinien dostać co najmniej medal i nowego odrzutowca.

Klaps

Film to życie, z którego wyrzucono plamy nudy.
~Alfred Hitchcock

O tym konkursie filmowym, najważniejszym przedsięwzięciu samorządu w ciągu całego roku szkolnego, możecie poczytać w odpowiedniej, specjalnie wydzielonej zakładce.